Žulový hmoždíř

Žulový hmoždíř
Kód MK116
Kategorie Dárky do kuchyně
Rozměr Průměr 12 cm, výška 9 cm
Materiál žula
Poznámka
Dostupnost Skladem
Cena (s DPH) 269,00 Kč

Žulový hmoždíř je určený ke klasickému drcení koření, ale i tření bylinek, zeleniny a ořechů, které můžete využít pro grilování, v italské či asijské kuchyni, díky hrubší úpravě povrchu vnitřní část nádoby s výlevkou i širší části tloučku docílíte skvělého efektu drhnutí.

Recept na domácí pesto: (ňamy ňamy)

Ingredience:
2 stroužky česneku
6 lžic piniových oříšků (semínek z pignolií/borovic)
2 a půl hrnku lístků italské bazalky - omyté a dobře osušené!!
5 lžic jemně nastrouhaného sýra Parmesan
půlka hrnku (=  cca 8 lžic)  olivového oleje extra virgin

Příprava:


V hmoždíři utřeme česnek, piniové oříšky, bazalku a sýr. Vše třeme až se ingredience propojí a vznikne pasta. Poté začneme pozvolna přidávat malým a tenkým pramínkem olej za stálého tření a míchání v hmoždíři. Z tohoto množství vyrobíme cca 3/4 hrnku výtečného pesta.

Pesto výtečně ochutí veškeré pokrmy italské kuchyně, stačí smíchat se špagetami a máme vynikající, zdravou, lehkou a rychlou večeři.

Pesto lze uschovat v chladničce ve uzavřených skleničkách, povrch Pesta je dobré před uzavřením zalít trochou oleje, povrch nehnědne a pesto je konzervováno.

Pesto lze také bez problémů zmrazit. Doporučujeme menší kostky - vždy pak rozmrazit dle potřeby.

© Sportigo s.r.o.




Rychlý kontakt
Email:
info@sportigo.cz
ICQ: (Brno)
629125027
ICQ: (Praha)
620531075
Telefon: (Brno)
541 213 230
Telefon: (Praha)
222 519 744