Výrobník sushi

Výrobník sushi je skvělým pomocníkem do Vaší kuchyně. Konec zdlouhavému formování a přípravě sushi, díky výrobníku budete mít vše rychle připraveno ke konzumaci. Ocení nejenom začátečníci.

Více informací

299 Kč s DPH

skladem

Objednejte teď a doručíme: Pondělí 30/05/2022
 • Poplatek za dopravu:
 • PPL CZ : 129 Kč
 • Zásilkovna.cz : 49 Kč

  SUSHI Představujeme Vám ideální dárek pro sushi milovníky amatéry. Pokud jste se někdy pokoušeli vytvořit krásné sushi rolky a rýže vám vypadávala, řasa nedržela a ryba vyklouzla, je tento pomocník určen právě pro vás. S touto sushi vychytávkou je téměř nemožné sushi nevyrobit. Můžete jej také využít na rolky z čehokoli jiného, ať už se jedná o palačinky či jarní závitek.

  Výroba je velmi jednoduchá a zvládne ji každý.

  1.      Ustřihněte si řasu podle šířky a délky bílé části výrobníku.

  2.      Řasu vložte do výrobníku a naplňte ji rýží, zeleninou, hovězím, rybou či jinými oblíbenými surovinami.

  3.      Pohyblivou část poté překlopte na opačnou stranu a zatáhněte za úchyt.

  4.      Odlkopte pohyblivou část nazpět a sushi rolka je připravená k servírování.

  Budete potřebovat:

  Sushi rýže 500g, Řasa wakame nebo řasa Nori 6 plátků, okurka salátová 1 ks, mrkev 2 ks, avokádo 1 ks, citron 1 ks, rýžový ocet 3 lžíce, cukr – hnědý 2 lžíce, sůl 1 lžíce, pasta wasabi 1 balení, sezamová semínka, sojová omáčka, kandovaný zázvor

  Postup přípravy:

  Příprava rýže

  Základem sushi jsou nejen kvalitní ingredience, ale především správně uvařená rýže. Pokud se rýži naučíte správně dochutit, 80% úspěchu máte v kapse. Před samotným vařením, je velmi důležité rýže proplachovat pod tekoucí vodou, dokud nebude odtékat zcela čistá. Propláchnutou rýži nasypeme do hrnce a zalijeme vodou (vždy bychom měli dodržovat pravidlo, podle kterého má být vody vždy o dvacet procent více, než množství rýže).

  Citron rozkrojíme na dvě polovinu, z nichž jednu vložíme do hrnce s rýží a vodou (druhou si ponecháme, budeme ji potřebovat). Do misky si připravíme směs rýžového octa, cukru a soli, promícháme a přidáme do hrnce. Zakryjeme pokličkou, uvedem do varu a velmi krátce povaříme na nejvyšším stupni, poté oheň stáhneme (pozor na připálení), vyjmeme citron a rýži dále vaříme, dokud nenabobtná a v hrnci nezůstane žádná voda (cca 10 minut). Rýži odstavíme a necháme vychladnout.

  Příprava Maki a Californian Maki sushi

  Nejprve oloupeme a na tenké proužky nakrájíme okurku (z ½ okurky budeme mít 8 podélných kousků), totéž provedeme s mrkví a avokádem.. Do malé mističky vložíme druhou polovinu citronu, ten vymačkáme a smícháme s vodou (velmi důležité, pokud nechcete, aby se Vám rýže lepila na prsty.

  Maki sushi

  Na řasu Nori pomocí rukou vkládáme již vychladlou rýži. U toho nezapomínáme na neustálé máčení rukou v mističce s citronovým roztokem. POZOR: Ruce by neměly být nikdy zcela suché! Rýži vkládáme tak, aby zaplnila celou stranu řasy. Rýži jemně potřeme křenem Wasabi (doporučuji prstem pouze lehce přejet po okraji) a do tenké linie po směru rolování vložíme dle naší individuální chuti okurku, mrkev, avokádo, či kombinujeme.

  Californian Sushi

  Postup u Californian Sushi se od Maki takřka neliší. Pointa spočívá v tom, že řasu po aplikaci rýže otočíme tak, aby byla rýže směrem dolů na podložku a řasa naopak směřovala nahoru. Před tím, než řasu otočíme ji posypeme sezamovými semínky (pro větší barvenost část z nich opražíme na pánvi). Po otočení pak pokračujeme stejně, jako v případě Maki Sushi, řasu jemně potřeme Wasabi a opět vkládáme zeleninu.

  Ve chvíli, kdy máme naskládané suroviny na řase, postupujeme dále podle návodu k výrobníku sushi. Tedy zarolujeme, rolku vyklopíme, nakrájíme na kolečka o šířce cca 2,5 cm a podáváme se sojovou omáčkou, kandovaným zázvorem a pastou wasabi.

   

  Doboru chuť!!

   

   

   

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: