Nůžky na pizzu

MK152

Pizza nůžky vyřeší problém s krájením pizzy na trojúhelníčky, jen 2-3 krát střihnete a máte naservírováno!

Více informací

565 Kč s DPH

skladem

Objednejte teď a doručíme: Čtvrtek 06/10/2022
 • Poplatek za dopravu:
 • PPL CZ : 129 Kč
 • Zásilkovna.cz : 39 Kč

  Věděli jste, že pizza má již více než tisíciletou historii?

  Ve starověkém Egyptě bylo zvykem slavit narozeniny faraóna dortem s příchutí bylinek. Ve starověkém Řecku, cestovatel Herodos objevil několik babylonských receptů, které připomínali naše koláče různých druhů. V římských dobách bylo zvykem vařit koláče z krup. Ve skutečnosti, se věřilo, že slovo mouka pochází ze slova Farro. Zatímco slovo pizza pochází ze slova rozemlít, drtit. Virgil popisuje, že někteří zemědělci, kteří používají k mletí pšenice mlecí kameny. Míchají tak vzniklou mouku s bylinkami a solí. Vzniklou směs se snaží znovu rozdrtit. Přidají vodu a vzniklému těstu dají tvar kruhové placky. V žáru krbu upečou koláč.

  Stopy tohoto jídla lze najít také ve středověku a renesanci, kde najdete kulinářské slané a sladké variace jídel. Můžeme tedy považovat pizzu jako potravinu typických kultur, které se nacházejí v oblasti středomoří. Existují dvě základní složky: mozzarella a rajče Základ pro pizzu umožnila výroba mozzarelli v době po pádu Římské říše. První mozzarella byla vyráběna v místech mezi Lazií a Kampánií z kravského mléka. Rajčata byli importovány z Peru do Evropy španělskými kolonizátory. Poprvé se používala na maso a až později jako omáčka na pizzu. Jako každá novinka i rajče bylo příjmáno ze začato s nejistotou. Po překonaní ostychu přichází velký triumf v italské kuchyni zvlášť v Neapoli.

  Pravá Neapolské pizza se zrodila roku 1730 ve verzi s mořskými plody. V této době se začíná šířit mezi Neapolské mistry kuchaři. Z lepších kuchyní se rychle přesunuje do všech společenských tříd.

  Slavnostní premiéru měla pizza v roce 1899, kdy ji známý pekař z pizzerie v Neapoli připravil pro slavnost na letním královském sídle Capodimonte pro mladou královnu Margaretu Savojskou. Samotná pizza byla upravena v barvách italské národní trikolóry, byla obložena červenými rajčaty a smetanově bílým sýrem mozzarella a doplněna svěže zelenými lístky bazalky. Královna a její hosté byli nadšeni lahodnou chutí i barvami pizzy! Na počest královny byla takto upravená pizza později pojmenována pizza Margarita.

  Pizzu je v dnešní době velmi oblíbeným a dostupným jídlem, pečená v mnoha různých variantách s nejrozmanitějšími přísadami a je dokonce i běžným pokrmem připravovaným doma.

  S přípravou pizzy Vám pomůže kuchařka, recepty on-line či mraznička a Dr. Oetker, ale se snadným krájením a elegantním servírováním pizzy Vám pomůžeme my.

  Představujeme vychytanou pizza pomůcku – nůžky na pizzu, které nabízí:

  -          originální a vychytaná pomůcka pobaví při každém servírování pizzy

  -          snadné a přesné krájení pizzy bez námahy

  -          zcela bezpečné použití oproti kolečkům (rádlům) na pizzu)

  -          možnosti porcování pizzy i na plechu s přilnavým povrchem bez nebezpečí poničení povrchu

  -          stříhání a servírování pizzy na talíře zároveň

  -          nůžky se díky ergonomické rukojeti příjemně drží

  -          povrch nůžek je odolný vůči vysokým teplotám

  -          lze mýt v myčce

  -          s těmito nůžkami na pizzu budete určitě šťastnější než dosud*

  *tento bod návodu není ověřen, ale zatím ho ani nikdo nevyvrací…

  Takže ať již porcujete pizzu FOCACIA , MARGHERITA, CLASIC, SALAMI, REGINA, PICCANTE, GIOVANNI, FORMAGGIO, PROSCIUTTO, TONNO, PROVENZALE, CALABRESE, VEGETARIANA, AL PACINO, FANTASIA, CASSA, PAOLA, AL PILA, HAWAI, PALERMO, POLLO, DON CORLEONE, DIAVOLA, MEXICANA, DELLA CASSA, DEL PASTORE, DEL FABBRO, DELLO STUDENTE, CONTADINA, PARADISO, OCEANO tak Vám přejeme dobrou chuť!!

  A na závěr připojujeme jeden profláknutý blondýnovský vtípek

  Blondýnka si objednala pizzu. Číšník se ptá, jestli ji chce rozřezat na šest nebo dvanáct kousků.
  "Šest prosím, dvanáct bych jich nikdy nesnědla.

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: