Sobí louskáček Zobrazit větší

Sobí louskáček

MK181

Louskáček ve tvaru soba, co více si přát v kuchyni skvělá dekorace a zároveň praktický pomocník.

Více informací

499 Kč s DPH

skladem

Objednejte teď a doručíme: Čtvrtek 06/10/2022
 • Poplatek za dopravu:
 • PPL CZ : 129 Kč
 • Zásilkovna.cz : 39 Kč

  Věděli jste, že ořechy a oříšky jsou nejen velmi chutné, ale i velmi zdravé?

  Mezi ceněné složky ořechů patří vláknina, bílkoviny, vitamín E, vápník, hořčík, draslík, selen, zinek, měď a arginin (aminokyselina, která přispívá k lepší funkčnosti cévního systému).

  Značné množství vědeckých poznatků dnes potvrzuje celou řadu prospěšných účinků konzumace ořechů – snížení rizika infarktu a cukrovky II. typu, nižší riziko operace žlučníku. Ořechy také snižují hladinu cholesterolu (včetně LDL cholesterolu), a to jak nahrazováním škodlivých potravin, tak přímým snižováním hladiny cholesterolu.

  Počátkem devadesátých let byl v rámci velké populační studie zjištěn překvapující poznatek, že konzumace minimálně jedné porce ořechů týdně chrání člověka před infarktem a tato ochrana se zvyšuje s ještě častější konzumací.

  Většina tuků v ořeších obsahuje vysoký podíl pro zdraví prospěšných mono a poly nenasycených mastných kyselin a pouze malé množství nasycených kyselin, které podporují tvorbu cholesterolu. I při konzumaci malého množství ořechů se projevují příznivé účinky, je proto pravděpodobné, že mimo snižování hladiny cholesterolu mají ořechy i další žádoucí vlivy.

  Kromě užitečných tuků, bílkovin a vlákniny obsahují různé druhy ořechů i různé směsi minerálních látek a vitaminů. Většina obsahuje významné množství vitaminu E – účinného antioxidantu, který likviduje volné radikály a zabraňuje tak negativnímu ovlivňování zdravých buněk, dále i kyseliny listové – důležité složky zabraňující zvyšování koncentrace homocysteinu (aminokyseliny přítomné v krvi), představující další rizikový faktor onemocnění srdce. Významný je rovněž podíl obsahu hořčíku, který ovlivňuje tlak krve. Ořechy rovněž obsahují velké množství dalších složek – sterolů, fytoestrogenů a dalších látek s příznivým vlivem na zdravotní stav srdce.

  Podle některých nových poznatků mohou mít ořechy příznivý vliv na zánět cév, což je známka počátku vzniku srdečních chorob. Ořechy obsahují vyšší množství argininu, který se podílí na tvorbě oxidů dusíku s příznivým vlivem na arterie a podporu krevního oběhu.

  Existují důkazy, že častá konzumace ořechů je spojená s nižším vznikem vzniku cukrovky. typu. Důvodem je patrně jejich protizánětlivý účinek. Existují rovněž domněnky, že ořechy mohou mít ochranné účinky proti některým typům rakoviny.

  Abyste mohli žít zdravě a každý den si mohli čerstvě vylouskat oříšky, doporučujeme Vám tento masivní kovový louskáček v designu soba.

  Louskáček je velmi praktický a oříšky s ním vylouskne každý :-) spodní strana louskáčku je opatřena pěnovou podložkou, abyste při louskání nepodřeli stůl či jiný povrch, na kterém je louskáček umístěn, louskací plocha je opatřna vroubky jak na spodní tak na horní strane (na rameni), aby oříšek při louskání nikam neutíkall.

  Když zrovna nelouskáte, slouží louskáček jako veselá dekorace :-)   

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: