Maxi mlýnek Zobrazit větší

Maxi mlýnek

MK208

Designový mlýnek na pepř, který potěší milovníky všech světových kuchyní, nebo jako luxusní dárek pro Vašeho šéfa.

Více informací

599 Kč s DPH

skladem

Objednejte teď a doručíme: Pondělí 30/05/2022
 • Poplatek za dopravu:
 • PPL CZ : 129 Kč
 • Zásilkovna.cz : 39 Kč

  Pepř pochází z jižní Indie a do Evropy ho jako první přivezl Alexandr Veliký. Běžně se používal ve starém Římě, kde šlo již tehdy o velice žádané a drahé koření. Dokonce při obléhání města barbary zaplatili Římané obrovské výkupné ve zlatě, stříbře a pepři. Se starým Římem však skončila i dostupnost orientálního koření v Evropě. Poté na delší dobu obchod mezi Evropou a Asií upadl, až v dobách cestovatele Marka Pola, ve 13. století se opět rozběhl. A do Evropy se vrátil i pepř.

  Pepř se používá mletý, drcený nebo celý. Mletý najdeme snad v každém jídle po celém světě, přidává se do polévek, omáček, na zeleninu i na maso. Drcený pepř se často používá na přípravu masa, steaků a ryb. Větší kousky pepře mají výraznější a sytější aroma, které se pomalu uvolňuje do masa.
  Celý pepř je velmi tvrdý, proto se používá většinou na aromatizaci, hodně do vývarů, omáček, při nakládání zeleniny nebo uzenin, při vaření rýže nebo luštěnin. Pepř se velice dlouho přidával také do perníků, vyrábí se i vynikající čokoláda s pepřem, pepřem se ochucují alkoholické i nealkoholické nápoje.

  Pepř je nejlepší zakoupit celý, protože čerstvě mletý pepř má mnohem lepší kvality nežli koupený v mleté podobě. Celá pepřová zrna zachovávají svou chuť neomezeně dlouho, mletá časem ztrácí aroma i chuť.

  Díky tomuto gigantickému mlýnku na pepř, budete mít vždy čerstvě namletý, voňavý pepř ve Vašich pokrmech a navíc i mlýnku je pepř uchováván v temnu, takže si dlouho zachová čerstvost a aroma. Mlýnek slouží i jako originální a dominantní doplněk Vašeho stolu či kuchyně.

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: