Kamenná prodejna

        Vyšehradská 10

        128 00 Praha 2

        Po 11:00 - 17:00
        Út 11:00 - 17:00
        St 11:00 - 17:00
        Čt 11:00 - 17:00
        Pá 11:00 - 17:00

        tel: +420 222-766-216

Mohlo by vás zajímat

Chránič na papriku

MK220

Rádi by ste si vzali na cestu ovoce či zeleninu, ale bojíte se, že se Vám na cestě pomačká? S naším chráničem bude tento problém minulostí, díky němu ovoce zůstane čestvé a nepomačkané.

Více informací

39 Kč s DPH

skladem

Objednejte teď a doručíme: Středa 28/10/2020
 • Poplatek za dopravu:
 • Česká pošta : 99 Kč
 • Zásilkovna.cz : 49 Kč

  Dnes lze jen těžko uvěřit, že se kdysi v Evropě používaly papriky jen jako ozdobné rostliny a později koření. Teprve v 19. století lidé zjistili, že se lusky dají jíst také jako zelenina. Skutečný čas paprik však nastal až po vyšlechtění odrůd s nepálivými plody.

  Paprika patří k nejzdravější zelenině, protože obsahuje množství vitaminů a minerálů. Paprika Vás nadopuje bohatým zdrojem vitamínu C, který posílí vaši imunitu a zároveň vás ochrání proti infekcím. Paprika vás zásobí i dalšími vitamíny – např. vitamíny skupiny B, provitaminem A, zinkem, vápníkem, draslíkem… Je toho hodně, takže zkuste si nakrájet plátky papriky a můžete uždibovat, ale zdravě. Paprika je totiž přeborníkem ve spalování tuků.

  Nezralé papriky obsahují nejvíce vitaminu C a nejčastěji bývají zelené. Postupně dozrávají do barev bělavých, žlutých, oranžových, červených, rudých, fialových a zelených. Zeleninové papriky se silnější dužinou jsou různých tvarů a chutí. Zralé, zejména červené papriky obsahují provitamin A, spolu s ním i B1, B2, niacin, kyselinu listovou, vitamin E, křemík, fluor, draslík, hořčík, fosfor, vápník, železo, zinek, jód a barviva posilující cévy. Papriky podporují činnost trávícího traktu a štítné žlázy, pomáhají při chorobách žaludku, střev a žlučníku a zvyšují obranyschopnost organismu.

  Shrnuto podtrženo paprika je zdravá, prospěšná a dokonce pomáhá hubnout. Jenže jak to zaonačit, aby se paprika po cestě do práce, školy či na výletě v batohu či kabelce nepomačkala a nepotloukla? S tímto vychytaným obalem určeným přímo pro papriky to není žádný problém!

  V nabídce nabízíme také chrániče, na jiné druhy ovoce a zeleniny :

  chránič na jablko, chránič na rajče, chránič na hroznové víno, chránič na banán.

   

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: