Kamenná prodejna

        Vyšehradská 10

        128 00 Praha 2

        Po 11:00 - 17:00
        Út 11:00 - 17:00
        St 11:00 - 17:00
        Čt 11:00 - 17:00
        Pá 11:00 - 17:00

        tel: +420 222-766-216

Mohlo by vás zajímat

Chránič na rajče

MK221

Rádi by ste si vzali na cestu ovoce či zeleninu, ale bojíte se, že se Vám na cestě pomačká? S naším chráničem bude tento problém minulostí, díky němu ovoce zůstane čestvé a nepomačkané.

Více informací

39 Kč s DPH

Tento produkt již není na skladě

Objednejte teď a doručíme: Úterý 02/06/2020
 • Poplatek za dopravu:
 • Osobní odběr : 0 Kč
 • Zásilkovna.cz : 49 Kč

  Mám otázku je rajče ovoce nebo zelenina? Co myslíte? Myslíte si že je hloupá otázka? Omyl! Rajčata už kvůli tomu byla několikrát u soudu!

  Jak vlastně poznáte ovoce od zeleniny? Pokud vaše definice vychází z toho, že ovoce povětšinou roste na stromech a je v porovnání se zeleninou sladší, jste vedle. Takhle se to totiž rozlišit nedá.

  Rajče so před soud dostalo poprvé roce 1883, a to hned před nejvyšší soud v USA - ve sporu šlo původně o clo. Protože zatímco z dováženého ovoce se žádné neplatilo, ze zeleniny ano. Soud tehdy po šestileté právní bitvě rozhodl, že rajče je zeleninou, ačkoli botanici se naopak shodli na tom, že je ovocem a to s botanickými vlastnostmi podobnými vinné révě, jíž se plody podobají například tím, že mají uvnitř semínka. Krom toho se ovoce vyvíjí, zjednodušeně řečeno, z květů.

  Zdá se, že zatímco botanici mají rajčata podobně jako melouny za ovoce, zahradníci obojí považují za zeleninu, stejně jako třeba papriky a dýně, které jsou kvůli přítomnosti semen rovněž botanicky ovocem. Pokud jde o kuchaře, je pro ně rajče zeleninou a meloun, který se naopak dá servírovat jako dezert, ovocem.

  Každopádně ať již milujete rajčata jako ovoce či zeleninu, pro jejich uchování a bezpečný transport bez hrozby pomačkání či potlučení (a následnému vytečení šťávy z rajčete do kabelky či batohu) doporučujeme tento plastový praktický chránič. Pevný obal s uzavíráním, vyrobený z plastu určeného pro potraviny.

   

  V nabídce nabízíme také chrániče, na jiné druhy ovoce a zeleniny :

  chránič na jablko, chránič na hroznové víno, chránič na banán, chránič na papriku.

   

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: