Komixový popisovací hrnek Zobrazit větší

Komixový popisovací hrnek

MK250

Keramický hrnek s upravenou plochou na kreslení křídou a 2 ks bílé křídy.

Více informací

109 Kč s DPH

skladem

Objednejte teď a doručíme: Pondělí 27/03/2023
 • Poplatek za dopravu:
 • PPL CZ : 129 Kč
 • Zásilkovna.cz : 49 Kč

  Ačkoliv si skoro všichni myslí, že komix vznikl ve 20. století, dají se předchůdci komixu,  najít už ve starověkém Egyptě. Nástěnné malby, pocházející ze 2. tisíciletí př. n. l., zaznamenávající pásmem obrázků a textů proběhlé děje. Už od raně křesťanských dob se objevují iluminované rukopisy (rukopisy s obrázky), jejichž charakter má ke komixu velmi blízko. Zakladatelem českého komixu je asi Dalimil, originální řazení do panelů je vidět na tzv. Pařížském zlomku Dalimilovy kroniky. Koneckonců i čtrnáct zastavení tzv. Křížové cesty je v podstatě taky komix (věřící čtenář odpustí)

  Masové rozšíření kreslených seriálů bylo umožněno až vynálezem knihtisku. První moderní komix však stvořil až Richard Outcault - 16.2.1896  v časopise New York World uveřejni komix Yellow Kid (Žluté dítě). Toto datum se tak počítá jako „Den zrození komixu“.

  Dnes je komix fenomén a má tisíce fanoušků. Právě pro zaryté komikové fanoušky je určen tento hrneček s typickou komixovou bublinou, která je natištěna tabulovou barvou, tudíž na ni lze psát vzkazy či Bazingaaa!

  Hrneček je dodáván i s křídou.

   

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: