Kamenná prodejna

        Vyšehradská 10

        128 00 Praha 2

        Po 11:00 - 17:00
        Út 11:00 - 17:00
        St 11:00 - 17:00
        Čt 11:00 - 17:00
        Pá 11:00 - 17:00

        tel: +420 222-766-216

Mohlo by vás zajímat

Propiska rtěnka

MU106

Tuto propisku v designu rtěnky ocení především dámy a slečny,je vhodná svým rozměrem do kabelky či jen tak do kapsy a ještě vypadá skvěle. Obsahuje modrou náplň.

Více informací

29 Kč s DPH

skladem

Objednejte teď a doručíme: Pondělí 27/09/2021
 • Poplatek za dopravu:
 • Osobní odběr : 0 Kč
 • Zásilkovna.cz : 49 Kč

  Rtěnka jako prostředek pro zvýraznění rtů ženy vznikla asi 3000 let př.n.l. Ve městě Ur, ležící nedaleko legendárního Babylonu byly rozdrceny drahé kameny, a prášek z nich smísen s voskem a rozetřen na rty. Vynalézavé starověké Egypťanky si své obdoby líčení vyráběly samy ze svých dostupných zdrojů, a fialovo-červenou barvu získávaly z jódu a brómu, což byla z estetického hlediska dobrá cesta, avšak často vedla k velmi závažným onemocněním. Ne nadarmo se tomuto výplodu krásy začalo přezdívat Polibek smrti. Rtěnka samotné královny Kleopatry byla podle uchovaných záznamů vyráběna z karmínových brouků, kteří po důkladném zpracování paličkou poskytly nebývale rudý pigment. Základ pro hmotu vytvořilo smíchání s mravenčími vajíčky a drcenými rybími šupinami.

  Během 16. století se stává rtěnka nesmírně populární především v Anglii a to v době vlády Alžběty I. Byla nastolena móda křídově bílých tváří a krvavě rudých rtů, což je jasně patrné z dochovaných obrazů a dalších ilustrací. Hlavními ingrediencemi k její výrobě byly včelí vosk a nejrůznější rostliny. Přestože rtěnka budila v ženách a dokonce i v mužích té doby velké nadšení, nebyla podporována úplně všemi, kdy celá situace vyvrcholila v roce 1653. Tehdy pastor Anglie, Thomas Hall, prohlásil, že malování si tváře je Ďáblova práce. Roku 1770 dokonce došlo k tomu, že parlament vydal zákon na zákaz rtěnek.

  Po 2. světové válce začalo doslova rtěnkové šílenství, ženy byly líčením úplně posedlé a to vše za mohutné podpory filmového průmyslu. Herečky se na plátně objevovaly s dokonalým make-upem, což bylo nepochybnou inspirací. V roce 1930 Hazel Bishop představil světu vůbec první rtěnku, odolnou proti polibkům.

  V dnešní době je rtěnka běžnou součástí obsahu téměř každé dámské kabelky. A i pokud se nelíčíte či používáte lesk, i Vy můžete mít ve své kabelce tuto praktickou rtěnku, která slouží jako propiska!

  Mimochodem víte jaký je rozdíl mezi ženou v přechodu a pit-bullem? Rtěnka :-)

   

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: