Lapač snů

MU185

Lapač snů se zavěšuje přímo doprostřed místnosti či přímo nad místem kde spíte. Podle staré legendy indiánů, lapač zachytí špatné sny, noční můry a negativní energii. Skvělý dárek do nového bytu :-)

Více informací

116 Kč s DPH

skladem

Objednejte teď a doručíme: Úterý 06/12/2022
 • Poplatek za dopravu:
 • PPL CZ : 129 Kč
 • Zásilkovna.cz : 49 Kč

  Indiánský amulet, lapač snů - tzv. dream catcher, který má za úkol chránit dobré sny a zachytit ty zlé. Lapač snů zavěšují indiáni volně do místnosti nebo přímo za hlavu spícího. Pro Indiány jsou sny velice důležité, protože je považují za vzkazy duchů a značně ovlivňují jejich život. Lapač by měl mít tu vlastnost, že zlé noční můry zachytí v pavučince a první ranní paprsek je spálí, zatímco ty dobré nechá sklouznout po peříčku dolů, do duše spáče.

  Podle jedné pověsti měla kdysi indiánská maminka trable s dítětem. To v noci plakalo, a tak šla za šamanem, který jí poradil, ať vyrobí amulet - lapač snů. Jiný příběh však vypráví o šamanovi, který měl vizi. V té se mu zjevil Iktomi - lstivý pavoučí bůh - a promluvil k němu. Během hovoru sáhl pro provázek, stočený vrbový prut, pírka, proužky kůže, korálky. Mluvil o cyklech života, o strachu, dětství a dospívání, o smrti. Když hovořil o tom, že jsou na světě různé síly - dobré a zlé a směrování člověka podléhá tomu, které poslouchá, do proutku vplétal pavučinu. Upletenou síť pak podal šamanovi s tím, že ho má použít ku pomoci svým lidem, aby měli lepší sny, vize, náladu i cílevědomost. Když prý bude věřit v jeho magickou moc, pavučina propustí dobré síly, ty zlé se zachytí a první sluneční paprsky je spálí…
  Kdo ho chce využít jako ochranný symbol, měl by si ho pověsit nad postel. Pro zlepšení proudění energie čchi se doporučuje zavěsit ho na stěnu. Chcete-li zpomalit a rozptýlit škodlivé energetické toky v místnosti, zavěste ho ke stropu ve středu pokoje. Má-li zabránit úniku energie, pak ho umístěte do okna.
  Kamínek nebo korálek uprostřed spletené sítě znázorňuje vlastní JÁ. Je to střed, kolem nějž se točí svět. Kruh lapače představuje svět a vesmír a chrání vlastní JÁ, je první překážkou pro negativní síly, které se na spícího člověka valí. Kruh (býval často vyroben z vrbové větvičky omotané kůží) zadržuje negativní vlnění. Peříčka přivázaná na kruhu zachytávají vesmírnou energii a sny a filtrují je. Odrážejí pryč ty špatné a propouštějí do síťky ty dobré. Síťka s uzlíky je nejdůležitější, pochytá to, co snad přes pírka přece jen prošlo, způsobí, že to špatné nenajde cestu k JÁ uprostřed. Síť je vždy symetrická, symbolizuje harmonii a tu, jak známo, zlí duchové v oblibě nemají.
  Podle toho, jaká barva převládá, plní pak lapač svou funkci. Lapač laděn do žluté barvy vyvolává optimistické sny, oranžový přeje snům o rodině a kariéře, sexuální a dobrodružné sny vám přinese lapač laděný do červené barvy. Rovnováhu a harmonické snění vám zaručí lapač modravé barvy, ke zdraví a urovnání vztahů vás nasměruje lapač barvy zelené. Fialový lapač snů přináší sny o okultních či magických záležitostech.

  V nabídce i lapač snů v mini velikosti

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: