Prasátko sebevrah aneb kasička, se kterou to špatně skončí
search
  • Prasátko sebevrah aneb kasička, se kterou to špatně skončí

Prasátko sebevrah aneb kasička, se kterou to špatně skončí

124,00 Kč
S DPH

Veselá pokladnička - s přiloženým kladívkem.

Počet
skladem

Jak ušetřit peníze je jedna z nejčastějších otázek, je jedno jestli jsou Vám 3 roky nebo 60 let, jestli jste student utápějící svůj intelekt při brigádě sestávající se z doplňování zboží v Tescu nebo ředitel továrny na konzervy, jestli jste Čech či Číňan, něco si ušpórovat chceme prostě všichni :)

Nejjednodušším a také nejstarším způsobem ušetření peněz je ukládání části finančních prostředků do tak zvaného prasátka. A víte proč zrovna prasátko? Kdysi si hospodyně v Anglii schovávaly své ušetřené pence do hliněných džbánů zvaných "pigs"- přeloženo prasátka. Právě z nich a z jejich pojmenování se vyvinuly dnešní prasečí střádanky. Ovšem v současné době již najdeme pokladničky různých tvarů, už to nemusí být jen zvířátka, ale i různé truhličky či ozdobné krabičky.

Věděli jste, že 31. října se slaví Světový den spořivosti? Není to nijak nový svátek. Byl ustanoven v roce 1924 na Světovém kongresu spořivců v Miláně a za první republiky to byl velmi uznávaný svátek. President Masaryk promluvil do rozhlasu, skauti a sokolové organizovali slavnostní besídky. Kampeličky a banky financovaly pro školní dítky návštěvy divadel nebo biografů. Přitom rozdávaly žáčkům kasičky a studentům vkladní knížky s první desetikorunou. Spořivost se považovala za křesťanskou ctnost či dokonce za občanskou povinnost. Junáci měli ve svém desateru zásadu „Šetři a střádej, abys ušetřené mohl použíti v pravý čas“. Kněží na zapadlých vesnicích vysvětlovali princip spoření na prasátku. Několik měsíců jej vykrmujeme, odříkáme si, abychom pak o zabíjačce se dobře najedli. Proto je nejčastějším motivem pro dětské spořitelničky právě prasátko. Městským dětem však vykrmování podsvinčete mnoho neříkalo a tak výrobci kasiček vymýšleli všemožné tvary. Domečky, autíčka či muchomůrky zaplavily každé hračkářství.

A pokud kasičku ještě nemáte a pokud do ní nestřádáte? Tak je to dozajista chyba – ochuzujete se totiž o ten úžasný pocit konci roku rozbít prasátko a koupit si ten hezký svetr nebo ty moderní vysoké kozačky. Takže šetřete přátelé, šetřete, vždyť kdo šetří má za tři :)

Pokud to s šetřením peněz myslíte vážně, tak ať už zvolíte pokladničku v jakémkoliv designu, doporučujeme zakoupit takovou pokladničku která nejde jednoduše otevřít (tzv. prasátko bez přístupu k penězům). Šetřit peníze do kasičky můžete buď po určitou dobu nebo do doby než se kasičku podaří zcela naplnit, pak již následuje rozbití prasátka a užívání si našetřených peněz.

Pro ty z Vás, kteří se znají a vědí, že různými podloudnými způsoby chodí nenápadně prasátku pouštět žilou i během spoření, si dovolujeme doporučit toto oddané prasátko, smířeném se svým osudem. Krom úzké štěrbinky na penízky nemá žádný další otvor, kterým by bylo možno naspořené miliony dostat ven, takže jeiný způsob jak se dostat k úsporám je prasátkovražda, což je čin dosti hrůzný a zvrácený a hlavně nevratný, takže je rozumnější a vůči prasátku solidární, počkat s pokladničkozabíjačkou co nejdéle, dokud není pašík úplně plný. Pak už není žádné jiné řešení…

Prosíme Vás abyste za nebohá prasátka, které již nejsou mezi námi drželi s námi minutu ticha… děkujeme.

A pokud je pro Vás tento způsob spoření příliš brutální, doporučujeme některou z našich kasiček, které se dají vyprázdnit bez ztrát na životech například pokladničku konzerva, aneb trvanlivé penízky

MD036

Specifické reference

ean13
4029811231195